06 grudnia 2017 18:03 | Aktualności

WYCIECZKA DO TEATRU

„Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom, jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi, i jakimi są.”

5 grudnia 2017 roku uczniowie klas I-IV wraz z opiekunami:
p. Leokadią Kozioł, p. Anną Samborską i p. Jolantą Placek pojechali do Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie na spektakl pt.„Lato Muminków".

Na scenie zobaczyli znanych i lubianych bohaterów z opowiadań Tove Jansson: Muminka, Migotkę, Mamę i Tatusia Muminka, Małą Mi, Paszczaka, Włóczykija i Filifionkę.
Wspólnie z nimi uczniowie wyruszli w niezwykłą podróż
w poszukiwaniu nowego domu. Odnaleźli go w opuszczonym teatrze i przeżyli wesołą, teatralną przygodę.
„Muminki”, przez występującą w nich wielogatunkowość,  uczą tolerancji, szacunku dla inności. Pokazują, że należy być uprzejmym, traktować się elegancko. Gloryfikują bliskość, zaufanie, ciepło rodzinne i mądrą rozmowę.
To klasyka światowej literatury, która nieustannie udowadnia swoją ponadczasowość.