| | | AAA
Publiczna Szkoła Podstawowa z oddziałami gimnazjalnymi im. Rotmistrza Witolda Pileckiego
w Zwierniku

Galeria

SKLEPIK

Ilość zdjęć: 7

pokaż więcej »

OZDOBY ŚWIĄTECZNE

Ilość zdjęć: 17

OZDOBY ŚWIĄTECZNE NA KIERMASZ

pokaż więcej »

DZIEŃ PAPIESKI

Ilość zdjęć: 18

22 października 2013 r. odbyły się w naszej szkole, po raz pierwszy, obchody XIII Dnia Papieskiego. Mamy nadzieję, że ta uroczystość okaże się ważną datą nie tylko w życiu społeczności szkolnej, ale i mieszkańców wsi. Jest to bowiem doskonała okazja do chwili refleksji oraz powrotu do nauczania Jana Pawła II. Uroczystą akademię przygotowali pod kierunkiem: p. Marty Pietron, p. Edyty Potok i p. Marzeny Świerczek uczniowie klasy V szkoły podstawowej i II gimnazjum. Nauczycielki opracowały też scenariusz akademii. Podniosły klimat podkreślały nastrojowa dekoracja, piękna recytacja, śpiew oraz prezentacje multimedialne, które przypomniały wszystkim życie i działalność papieża Polaka. W tym dniu ogłoszono także wyniki konkursu pt. „PONTYFIKAT JANA PAWŁA II” zorganizowanego przez p. Martę Pietron, p. Edytę Potok i p. Marzenę Świerczek. W kategorii PLAKAT- pierwsze miejsce wśród uczniów: - klas I- III zajęła Katarzyna Drozd z klasy II - klas IV- VI zajął Mateusz Sas z klasy VI Wyróżnieni zostali: Wiktoria Papiernik, Patrycja Szczepankowska, Aleksandra Sysło, Sylwia Wnęk, Sylwia Tworek oraz za pracę zbiorową: Sylwia Gawlik, Maria Bożek i Arkadiusz Buras. Natomiast w kategorii PREZENTACJA najlepszy okazał się Jakub Sambora z klasy II gimnazjum. Wyróżnione zostały prace: Anny Zbarazy, Kingi Proszowskiej i Wiolety Mroczek- uczennic klasy III gimnazjum.

pokaż więcej »

PASOWANIE UCZNIÓW KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Ilość zdjęć: 14

17 października 2013 r. był dniem szczególnym dla pierwszaków w Zespole Szkół w Zwierniku. Dzieci z klasy I zostały uroczyście pasowane na ucznia i stały się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Część artystyczną przygotowała wychowawczyni- pani Jolanta Placek. Występowi przyglądali się rodzice i rodzeństwo pierwszoklasistów oraz pozostali uczniowie i nauczyciele. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych członków społeczności szkolnej uroczystej przysięgi. Po ślubowaniu każdy z nich dostąpił zaszczytu pasowania przez panią dyrektor Aurelię Mącior, dokonanego symbolicznym ołówkiem. Dzieci wzorowo zdały swój pierwszy egzamin udowadniając, że zasłużyły na miano ucznia naszej szkoły. Po części oficjalnej nastąpił moment podarowania im pamiątkowych dyplomów oraz książeczek SKO wręczonych przez opiekunkę tej organizacji- panią Lucynę Micek. Pierwszoklasiści otrzymali także drobne upominki wręczone przez przewodniczącą Rady Rodziców- panią Małgorzatę Proszowską. Honorowym gościem uroczystości był pan Antoni Tarza, któremu uczniowie podziękowali za lata pracy w naszej szkole na stanowisku dyrektora. Następnie nasi bohaterowie wraz z rodzinami, wychowawcą oraz panią dyrektor i zaproszonymi gośćmi udali się na słodki poczęstunek. Nie tylko dla pierwszoklasistów, ich rodziców, ale i dla nauczycieli była to chwila bardzo wzruszająca, wyjątkowa i ważna. Życzymy naszym milusińskim radosnego wkroczenia w tajemniczy i fascynujący świat nauki w Zespole Szkół w Zwierniku.

pokaż więcej »

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Ilość zdjęć: 7

"Czyż możemy narodowi ofiarować większy dar nad wychowanie i wykształcenie młodzieży"- Cyceron. W dniu 15 października 2013 r. w Zespole Szkół w Zwierniku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy 3 szkoły podstawowej i klasy 1 gimnazjum pod kierunkiem wychowawców przygotowali humorystyczne przedstawienie, w którym ukazali ciężką pracę nauczycieli. Po przedstawieniu pani dyrektor Aurelia Mącior wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły wyróżnionym nauczycielom oraz pracownikom obsługi. Pani dyrektor złożyła także życzenia w imieniu swoim i Pani Burmistrz miasta Pilzna. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze.

pokaż więcej »

OTRZĘSINY KLASY PIERWSZEJ GIMNAZJUM- 25 WRZEŚNIA 2013 R.

Ilość zdjęć: 9

Aby tradycji stało się zadość w środę 25 września 2013 r. w naszej szkole odbyły się „Otrzęsiny" i ślubowanie klasy I gimnazjum. Uroczystość pełną humoru i niespodzianek przygotowała klasa II z wychowawczynią. Starsi uczniowie sprawdzili umiejętności młodszych kolegów oraz przeprowadzili turniej wiedzy na temat szkoły i wychowawcy. Okazało się, że pierwszoklasiści mają się czym pochwalić, bo czy każdy potrafi rozpakować cukierki w bokserskich rękawicach, „wymiauczeć” piosenkę, tak by koledzy rozpoznali jej tytuł, przygotować strój koledze mając do dyspozycji kolorową bibułę i rolkę papieru toaletowego. Trzeba przyznać, że pierwszaki dzielnie zniosły rytuał otrzęsin i zasłużyły na przyjęcie w poczet pełnoprawnych gimnazjalistów. Uczniowie klasy I złożyli również uroczyste ślubowanie. Impreza zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców i dyskoteką.

pokaż więcej »

"SPRZĄTANIE ŚWIATA"- 20 WRZEŚNIA 2013 R.

Ilość zdjęć: 4

20 września 2013 r. uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję "Sprzątania świata", która w tym roku przebiega pod hasłem: "ODKRYWAMY CZYSTĄ POLSKĘ". Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz zmniejszanie negatywnego wpływu człowieka na środowisko. Młodzież wraz z nauczycielami sprzątała wyznaczone obszary Zwiernika.

pokaż więcej »