"Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.”

24 listopada 2016 r. w przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były "Andrzejki".
"Andrzejki" to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli w noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń miała ona magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.
"Andrzejki" w naszym przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był pełen radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, słodkich cukierków z wróżbą na przyszłość itp.  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Zabawa była wspaniała, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU