| | | AAA

"MIKOŁAJKI" Z MIKOŁAJKIEM

Czy Mikołaj to tylko siwy, starszy pan, który roznosi prezenty? Okazuje się, że to również wesoły, psotny chłopak- bohater książek autorstwa Goscinnego i Sempego. I to z nim, 9 grudnia, uczniowie klasy IV, V  i VI postanowili spędzić lekcje języka polskiego, tym samym biorąc udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem naszych zajęć było zwrócenie uwagi, że mikołajki to nie tylko okazja do dawania sobie prezentów, ale również do czytania i wspólnego spędzania czasu.
Do akcji głośnego czytania włączyli się również gimnazjaliści, uczniowie klasy I, którzy przygotowali wybrane fragmenty książki dla swoich młodszych kolegów, uczniów klasy IV. Była dobra zabawa, uśmiech na twarzach, zarówno tych młodszych, jak i starszych oraz deklaracje, że  „Mikołajek” zostanie naszą ulubiona lekturą. Na koniec zajęć obejrzeliśmy wybrane scenki z filmu o Mikołajku, które wywołały kolejne salwy śmiechu.
Zajęcia zostały przygotowane przez p. H. Laskę, M. Świerczek i E. Potok w ramach projektu „Książki naszych marzeń”.