"Starałem się tak żyć, abym w godzinie śmierci mógł się raczej cieszyć, niż lękać"-Rotmistrz Witold Pilecki

GIMNAZJALIŚCI PRZEDSZKOLAKOM- LISTOPAD

19 listopada 2015 r. uczennice z klasy II gimnazjum: Sylwia Tworek, Katarzyna Morawska, Weronika Wojtuła, Wiktoria Madeja, Maria Bożek, Sylwia Morawska, Sylwia Gawlik i Sylwia Nosal spotkały się z przedszkolakami. Gimnazjalistki czytały fragmenty książki Marii Kownackiej pt. Plastusiowy pamiętnik. Opowiada ona o Plastusiu – ludziku z plasteliny– ulepionym przez pierwszoklasistkę Tosię. Nasz bohater spisuje wydarzenia związane z nim, jego przyjaciółmi z piórnika Tosi m.in. ołówkiem, piórem, scyzorykiem, stalówkami i gumką „Myszką”oraz samą dziewczynką.
Przygody Plastusia wzbudziły duże zainteresowanie naszych najmłodszych wychowanków, którzy postanowili samodzielnie wykonać, z plasteliny, małego ludzika, który podobnie, jak małej Tosi i jej kolegom będzie pomagał im  w dostosowywaniu się do obowiązków ucznia, uczył zasad koleżeństwa, porządku i poszanowania cudzej własności.

PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK